טיפוח הגוף

ניקיון, ריח טוב, מראה חיוני חינני ובריאות- כל אלה מאוד חשובים לכל אחד ואחת מאיתנו. על מנת לשמור על מצב כזה או לייצר אותו- עלינו לדאוג לטיפוח כללי של הגוף והשיער שלנו.

טיפוח העור הוא למעשה טיפוח הגוף:

עור הגוף שלנו מכסה כמעט על כל שטחו והוא מהווה כמעט חמישה עשר אחוזים מהמשקל הכולל שלנו. הוא האיבר הגדול ביותר שיש לנו בגוף ולכן כשמדברים על טיפוח הגוף בעצם מתכוונים בעיקר לטיפוח העור והשיער.

העור שלנו שייך למערכת הכסות שמכסה כאמור את גופנו (גם השיער שלנו שייך אל אותה מערכת בדיוק) והעובי שלו משתנה בין איבר לאיבר בגוף. אם לדוגמא בכפות הרגליים העור יחסית עבה ויכול אפילו להתעבות אם לא מטפלים כמו שצריך בעור באזור, העור באזור המצח לדוגמא הוא דק במיוחד. אי לכך כל אזור ואזור בגוף שלנו זקוק לטיפול וטיפוח בהתאם ואין הנחיות זהות לטיפוח הגוף אלא לטיפוח לפי איברים- טיפוח כפות הידיים וטיפוח כפות הרגליים, טיפוח עור הפנים, טיפוח השיער, טיפוח עור הגוף וכמובן שמירה על היגיינה ובריאות של כל האיברים החיצוניים שלנו.

העור שלנו שייך גם למערכת נוספת והיא מערכת החיסון. מרבית תאי הדם הלבנים בגוף שלנו נמצאים ברקמות העור והוא מגן עלינו באופן כללי מפני מזיקים חיצוניים- אז חשוב במיוחד לשמור עליו ולטפח אותו באופן יום יומי.

עור הגוף שלנו זקוק ללחות בכדי לשמור עליו אלסטי, גמיש, בריא מתוח ונעים למגע. לכל אזור בגוף שלנו שמכוסה בעור יש מאפיינים שונים ובעקבות כך גם צרכים שונים ולכן ההמלצה היא לא להשתמש בתכשיר טיפוח אחד לכל האיברים בגוף אלא להתאים את התכשירים בהתאם לאיבר- קרם ידיים לידיים בהתאם לסוג העור ומצב העור, מוצרי טיפוח לעור הפנים בהתאם לסוג העור ומצב העור וכדומה. גם כפות הרגליים צריכות טיפול מיוחד אם זה קרם טיפולי או טיפול בציפורניים ואלה גם נופלים תחת הקטגוריה של טיפוח הגוף.

טיפוח הגוף זה לא רק טיפוח העור:

בנוסף לשמירה ושיקום של עור הגוף ועור הפנים בהתאם, חשוב כמובן כחלק משגרת טיפוח יום יומית קבועה לטפח את השיער ולשמור עליו בריא חזק וחיוני, וניתן לבצע פעולות נוספות לטיפוח הגוף כגון- צביעת השיער, איפור של הפנים- איפור הפנים, איפור השפתיים ואיפור העיניים, בנייה או הדבקה של ציפורניים ומשיחתן בלקים צבעוניים ואפילו הסרת שיער- כל אלה נופלים לתוך הקטגוריה של טיפוח הגוף שכן הם שומרים על הגוף שלנו נקי, בריא, מתוחזק היטב, נעים למגע, ריחני ומושך.  אל תוותרו על הטיפוח של הגוף שלכם!

 

מאמרים נוספים בנושא

טיפוח שיער שיבה

טיפוח שיער שיבה

אם בעבר אפילו עד לפני כמה שנים נשים מבוגרות צבעו את שיערן בכדי שלא ידעו שיש להן כבר שיערות לבנות, הרי שהיום המגמה העולמית, שהיא

המשך קריאה »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן