טיפוח שיער שיבה

אם בעבר אפילו עד לפני כמה שנים נשים מבוגרות צבעו את שיערן בכדי שלא ידעו שיש להן כבר שיערות לבנות, הרי שהיום המגמה העולמית, שהיא כבר מזמן לא טרנד חולף היא לגדל שיער שיבה בגאווה. אבל זה שאת מפסיקה לצבוע ומגדלת שיער שיבה לבנות לתפארת לא אומר שאת צריכה להפסיק לטפח את השיער שלך, אלא פשוט להתאים את שגרת הטיפוח החדשה לשיער.

כל מה שחשוב לדעת על טיפוח שיער שיבה:

כן, כן, גם שיער שיבה לבן יש לטפח והדבר הראשון הוא להפסיק לצבוע בכלל. צביעת שיער מחלישה אותו ויכולה לגרום לגירוי עור הקרקפת ואפילו לנשירה מוגברת עד כדי התקרחות. אז נכון, יש תקופת ביניים קצת מוזרה בה צומחות לא מעט שיערות לבנות בכל מיני מקומות בראש והשורשים בעיקר מלבינים קודם אך לאט לאט ישזרו בשערך פסים לבנים עד שכל שערך ילבין ואם את רוצה לשמור עליו בריא וחזק- אל תתפתי לצבוע.

שיער שיבה נוטה להיות יבש יותר. לכן חשוב לשמור עליו היטב מבחינת לחות וגם לחפוף אותו היטב. שיער יבש מומלץ לחפוף כמה שפחות בכדי לא לייבש אותו עוד יותר, אך מצד שני לא לוותר על חפיפה לאורך יותר מדי זמן מה שיגרום להיווצרות קשקשים. ההמלצה היא לחפוף כל יומיים בשמפו שמותאם לשיער יבש ולהתמקד בזמן החפיפה קודם כל בעיסוי של הקרקפת ולא רק בחפיפת השערות בלבד מה שיכול ליצור מראה יבש יותר. מומלץ להשתמש גם במרכך מותאם לשיער לאחר החפיפה ואותו דווקא למרוח על השיער בלבד לכל אורך השיער ולא על הקרקפת. שימוש קבוע במרכך מותאם לאחר כל חפיפה יחזיר לשיער את הברק ואת העמידות שלו.

טיפוח שיער שיבה- ממה חשוב להימנע?

מכיוון שמדובר בשיער שנוטה להיות יבש יותר ופגיע יותר חשוב להגן עליו מנזקים חיצוניים כמו שמש וכלור. לכן הקפידו על חבישת כובע מוץ לבית בדיוק כמו שאתם מקפידים למרוח קרם הגנה בכדי להגן על עור הפנים. במידה ואתם שוחים באופן קבוע או נמצאים בבריכה באופן תדיר בעיקר בקיץ ההמלצה היא לכסות את הראש בכובע ים הדוק ולהקפיד בחפיפה לאחר החשיפה לכלור.

ככל שמתבגרים גם השיער נהיה רגיש יותר, נתלש בקלות ונושר יותר- בעיקר אצל נשים בעקבות שינויים הורמונליים רבים. חשוב לבדוק את המברשת באופן קבוע לאחר הסירוק, לבדוק אם השיער שנשאר בה הוא בכמות גדולה מדי ואם שיער נשאר על היד לאחר נגיעה בשיער- כמו כן חשוב לבדוק אם הוא נתלש (שיער שנשבר באמצע) או נושר (עם זקיק השיערה מהקרקפת) חשוב לגשת לאבחון ובדיקה אצל רופא עור ובמידת הצורך להשתמש בתכשירים ומוצרים המיועדים לחיזוק השיער ומניעת נשירה.

מאמרים נוספים בנושא

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן